Пушенето и грижата за лицето

Модератор: Модератор

Пушенето и грижата за лицето

Мнениеот borqnasubotinova » Сря Апр 12, 2017 8:40 pm

Аз пуша вече 4 години, но имам чувство, че това оказва негативно влияние върху кожата на лицето ми. Именно заради това искам да откажа цигарите. Проблемът е, че това би било много трудно. Пробвах няколко пъти да ги откажа, но не ми се получава. Дайте идея какво да правя?
Аватар
borqnasubotinova
 
Мнения: 230
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 1:53 pm
Местоположение: Shumen

Re: Пушенето и грижата за лицето

Мнениеот mila11 » Чет Апр 13, 2017 1:58 pm

Пушила ли си някога електронна цигара? Аз преди два месеца си дръпнах за първи път от на една приятелка. Хареса ми, след което и аз си поръчах от 7puffs.bg. Взимам си всякакви течности с различни аромати и вкусове. Изобщо вече не ми се пушат обикновени цигари.
Аватар
mila11
 
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Авг 16, 2015 11:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Пушенето и грижата за лицето

Мнениеот borqnasubotinova » Сря Апр 26, 2017 12:22 pm

Не съм, но много приятели ми казват, че са доволни. Май и аз ще си поръчам.
Аватар
borqnasubotinova
 
Мнения: 230
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 1:53 pm
Местоположение: Shumen

Re: Пушенето и грижата за лицето

Мнениеот Artemida » Пон Сеп 25, 2017 5:14 am

Пушенето води до ранна поява на бръчки и ускорява процесите на застаряване на кожата.
Пушенето причинява бръчки чрез стесняване на кръвоносните съдове на външните слоеве на кожата, обясняват експерти. Това води до намалено кръвоснабдяване, кожата не получава необходимия й кислород, витамини и други хранителни вещества.
Тютюнопушенето води до появата на трайни бръчки, тъй като вреди на влакната колаген и еластин, които поддържат структурата на съединителната тъкан гладка и стегната.
Ефектите от тютюнопушенето върху кожата могат да се забележат още в млада възраст. При наблюдение под микроскоп учени установяват, че бръчки по лицето се откриват дори при пушачи на 20-годишна възраст, които пушат от няколко години.
Аватар
Artemida
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2017 9:31 pm


Назад към Грижа за лицето

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron