Моята градина и как да се грижа за нея)

Модератор: Модератор

Моята градина и как да се грижа за нея)

Мнениеот Artemida » Нед Юли 05, 2020 6:46 am

Работа в градина винаги възприемам като натурален фитнес и добро за здравето.
Но сега имам следния казус в градината ни.
С мравките на двора водим продължителна и упорита борба. Един съсед ми сподели своята рецепта как се е избавил от нахалните.
Съставките са много прости: в кофа с 10 литра вода се добавят по 2 чаши растително масло (олио), шампоан (разбира се, най-евтиният) и оцет (може дори цяла бутилка). Разбърква се добре. След това в центъра на мравуняка с пръчка пробивам по-дълбока дупка и с пулверизатор впръсквам от ""експлозивната смес"". Мястото се покрива с найлон за 3 дни. Явно на мравките не им е харесала гощавката и сега е по-добре.
Но за сега гледам, че има някакви уреди против мравки. Говорих с представители на магазина otrovi.com в Люлин (живея наблизо), те са казали, че това е по-ефективно от ""варварските"" методи :D
Някой да сподели опита?
Ще ви държа в течение...
Аватар
Artemida
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2017 9:31 pm

Re: Моята градина и как да се грижа за нея)

Мнениеот Artemida » Пон Сеп 07, 2020 4:48 pm

Здравейте, изпращам своя ъпдейт по въпроса на борба с мравки.
Взех един уред от фирмата Gardigo
Мога да кажа, че ултразвукът работи перфектно, изгони мравки от къщата ми.
Уредът комбинира две основни функции ултразвук и електромагнит. Той защитава ефективно площ до 230кв.м като излъчва мощни ултразвукови сигнали.

https://www.otrovi.com/ured-protiv-grizachi-i-mravki-gardigo-plus/

Така изгледжа уреда, когато е включен
[img]http://ipic.su/img/img7/fs/kiss_25kb.1599488703.jpg[/img]

И още едно нещо, което ми казаха от магазина - пред апарата не трябва да има поставени мебели, пердета или други предмети които ще ограничат действието на ултразвуковият сигнал.

Но освен уреди трябва да спазвате и санитарни мерки:
1.Винаги почиствайте добре всички остатъци от храна и разляти сладки напитки.
2.Не оставяйте открити хранителни продукти на кухненският плот или маса мравките ще ги открият бързо.
3. Изхвърляйте боклука с наличие на хранителни отпадъци не го оставяйте да престоява в домашната кофа за боклук. Измийте кошчето за боклук отвътре и от вън с вада.
4.Дръжте купичките на домашните любимци чисти. Бързо почиствайте разлива на храна и вода около тях мравките обичат да си похапват от нея!
5.Проверявайте растенията и саксиите в дома си! мравките обичат да се крият около тях заради влагата.
Аватар
Artemida
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2017 9:31 pm


Назад към За дома

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron